sfat si poate descarcare nervoasa

In jos

sfat si poate descarcare nervoasa

Mesaj  anonima la data de Mar Ian 25, 2011 11:24 am

Va scriu pentru ca simt nevoia sa ma descarc cuiva care nu ma cunoaste, care nu ma stie, care poate vede lucrurile altfel. Am aproape 28 de ani, un copil minunat de sase luni si o casnicie cu multe provocari, dar frumoasa.
Problema e urmatoarea: acum sase ani am fost cu bursa in alta tara... eram cu actualul meu sot de doi ani, dar ma certasem destul de rau... eram cvasidespartiti. Ideea e ca eu m-am "incurcat" cu cineva acolo, am crezut atunci ca e o poveste de dragoste extraordinara, acum am doar regrete! Ideea e ca eram foarte naiva din toate punctele de vedere, inclusiv cel sexual. Mi-am inselat prietenul si am ramas insarcinata. Nu mi-am dat seama decat la patru luni, iar la cinci luni am pierdut sarcina. Am incercat sa merg sa fac avort la patru luni, doctorul mi-a zis ca nu se poate si m-am obisnuit cu ideea. Mai bine zis, voiam sa ma sinucid. Pot sa spun ca acela a fost momentul in care s-a terminat copilaria mea. Eu abia la 20 de ani am fost sarutata prima oara, de primul meu prieten adevarat, adica sotul meu. Nu stiu ce a fost in capul meu atunci si de ce am mers atat de departe cu celalalt baiat. Nici nu mi-am dat seama ce am facut pana nu am realizat ca sunt insarcinata. Apoi, la cinci luni si un pic, am facut o criza, am avut niste dureri ingrozitoare si am pierdut copilul. sotul meu e un tip foarte interiorizat, opus mie, care nu spune ce e in sufletul lui. Ne-am despartit in vara lui 2006, la exact o luna dupa ce eu am pierdut sarcina. In toamna ne-am impacat. Acum suntem casatoriti deja de aproape trei ani, sunt foarte fericita si cred ca el m-a iertat, dar nu a uitat. Sau poate nu m-am iertat eu. As vrea doar sa ma sfatuiti cum ma pot ierta mai intai eu...

anonima

Data de înscriere : 25/01/2011

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum