Vorbesc singura.... :|

In jos

Vorbesc singura.... :|

Mesaj  CB la data de Dum Sept 11, 2011 10:25 am

Buna tuturor,

am 22 de ani. am avut o copilarie aproape normala (parintii se certau mereu si aproape ca divortau cand se impacau si tot asa). locuiesc cu mama, tata este decedat. am o relatie care merge bine de 4 ani cu un baiat.

Problema mea este ca atunci cand sunt singura as vrea sa vorbesc cu cineva, dar nu am cu cine asa ca vorbesc singura.

ar trebui sa-mi fac mai multe griji pentru asta?
incepand de azi voi inceta sa mai vorbesc singura, voi vedea cat o sa ma tina Smile
multumesc anticipat pentru raspuns.

CB

Data de înscriere : 11/09/2011

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Vorbesc singura.... :|

Mesaj  Admin la data de Lun Oct 29, 2012 11:34 am

Buna CB si bine ai venit pe forum.

Eu nu sunt psiholog specializat. Am creat acest forum din dorinta ca oamenii ca mine si ca tine, sa aiba pe cineva cu care sa imparta o parere in situatii mai bune sau mai grele.

Vis a vis de problema ta, eu nu vad un motiv pe care ar trebui sa te ingrijorezi. De vorbit singuri, fiecare o facem in fiecare zi fara sa ne dam seama, cand ne consultam in gand. Doar ca uneori, cand e putina presiune la mijloc simtim nevoia de a ne exprima verbal pur si simplu pentru a obtine o parere. Cei ce vorbesc singuri sunt adeseori, bineinteles, oamenii singuri.

Daca simti nevoia sa mai vorbesti cu cineva din cand in cand, eu sunt aici, pentru o parere, o gluma, un sfat.

Admin
Admin

Data de înscriere : 27/10/2008

Vezi profilul utilizatorului http://e-psihologie.forumz.ro

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum