S-a pierdut iubirea?

In jos

S-a pierdut iubirea?

Mesaj  lostinyourmind la data de Mar Sept 06, 2011 8:19 am

Buna! Am gasit acest forum in speranta ca cineva ma poate ghida intr-un fel sau altul. Trec prin momente dure, dificile cu care nu m-am mai confruntat pana acum. Dupa doi ani de convietuiere, prietenul meu a decis sa ne mutam separat. Am reactionat foarte urat, am am avut ganduri negre ca sa spun asa. El mi-a spus ca face asta pentru ca relatia noastra sa fie mai buna avand in vedere faptul ca ne cam certam, iar eu aveam anumite crize de isterie. Mi-a spus ca ma iubeste nespus ca vrea sa ne fie bine si ca trebuie sa facem pasul asta. L-am urat, am tipat la el, am plans, am cazut in disperare si pana la urma m-am mutat pentru ca el nu ceda deloc. Dupa doar cateva saptamani de cand locuiam separat el mi-a dat de inteles ca fiecare trebuie sa o ia pe drumul sau. Mi-a zis ca tine la mine, dar ca nu poate sa treaca peste momentele de cearta. Mai mult decat atat, el mi-a zis ca vrea sa se distreze si mi-a sugerat sa fac acelasi lucru. Curios este ca dupa o prima intalnire, dupa o saptamana de vacanta, el mi-a spus sa scot toate pozele cu noi de pe retelele de socializare. Dupa doar o zi mi-a zis sa nu-l mai contactez, ca ma contacteaza el. A facut-o, dupa 4 zile, timp in care eu am stat cu sufletul la gura. Discutia a fost una telefonica, destul de calma dar fara nicio inclinatie catre o relatie de iubire. Mi-a spus ca a fost in cluburi si ca s-a distrat, iar dupa o zi am vazut poze cu el dansand cu alte fete. Discutia s-a incheiat cu aceeasi fraza: te mai sun eu. Trec prin momentele grele, in fiecare zi am speranta si cand ma uit in trecut si vad cata iubire mi-a aratat nu pot sa cred ca el nici macar nu mai are o tragere de inima de a ma suna zilnic. Nu stiu cum sa-l abordez, cum sa fac sa-i recastig iubirea? Ce este de fapt in sufletul lui as vrea sa inteleg. Sunt convinsa ca doar asa imi voi linisti si eu sufletul. Va cer un sfat care sa ma ajute.

lostinyourmind

Data de înscriere : 06/09/2011

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum