Ce sa fac? Ajutati'ma va rog!

In jos

Ce sa fac? Ajutati'ma va rog!

Mesaj  Andr3e3A la data de Sam Aug 27, 2011 7:20 am

Buna ziua, am nevoie de ajutor cat mai urgent. Am 22 de ani si ieri m'am despartit de iubitul meu dupa 3 ani jumatate ... de fapt el s'a despartit de mine din cauza ca o colega de'a lui de la munca s'a dat la el, au ajuns sa se culce ... iar el a acceptat! Tipa are prieten de 6 ani si dupa ce am vorbit cu ea a spus ca nu renunta la relatia ei pt ca are planuri de viitor cu iubitul ei si ca tot ce sa intamplat intre ea si iubitul meu a fost doar o aventura, ca initial nu a vrut sa se depaseasca statutul de prieteni ... dar s'a intamplat pentru ca a avut unele avantaje ea, el era seful ei. Acum nu vrea sa fie cu el pentru ca zice ea nici nu se potrivesc. Cu toate ca pentru ea a fost o aventura el a renuntat la mine. L'am intrebat daca spera ca vreodata va fii cu ea si daca simte ceva pt ea ... mi'a spus ca da spera si simte ceva pt ea dar nu stie ce. Iar pentru mine a zis ca tine foarte mult la mine dar nu ca la o iubita. Si ca ii pare rau ca ma dezamagit!
Ca nu se stie niciodata ce se poate intampla ca poate o sa ii treaca starea asta si se va intoarce la mine. Cand mi'a zis ieri ca cel mai bine e sa ramanem prieteni si sa ne despartim i'am spus ca daca nu incercam acum sa facem ceva pt relatia noastra, cat inca mai tin la el si sunt dispusa sa trec peste sa fie bine, sentimentele mele vor fii altele si nu imi voi mai putea calca pe inima sa imi faca acelasi lucru a2a oara. I'am mai spus si ca este ultima data cand mai vorbim, iar el mi'a spus sa nu vorbesc asa pentru ca nu este ultima data cand vorbim. A spus ca este sigur ca vrea sa fie singur apoi m'a strans in brate si mi'a zis "Iarta'ma ca te'am dezamagit", iar eu cu durere in suflet i'am zis "Nu o sa pot sa te iert niciodata si o sa ajung sa te urasc!". Apoi l'am condus la usa ... pleca si inainte sa plece imi tot repeta " O sa vezi ca nu este ultima data cand vorbim" iar eu am insistat "Ba da o sa vezi!". Apoi cand a plecat de langa mine i'am amintit ca daca pleaca pleaca definitiv, ca ma pierde pt totdeauna pe mine, s'a uitat spre mine si mi'a zis "stiu", dar parea trist. A plecat dar ma durea sufletul ca pleaca si nu am fost suficient de tare sa il las sa plece si am alergat dupa el ... I'am cerut sa ma sarute pentru ultima data, m'a sarutat apoi am plecat si nu m'am mai uitat inapoi. m'am dus in casa! Ma doare sufletul tare acum si imi vine tot timpul sa il sun sa vad ce face. Nu stiu cum sa reactionze, sa il caut? sa ii dau mesaje? sa vorbesc cu el pe messenger? Vreau ... simt nevoia sa ii arat ce a pierdut, cu toate ca in momentul asta mi'as dorii doar sa il strang in brate, sa il sarut! Ce sa fac? Ma doare tare! Sad No

Andr3e3A

Data de înscriere : 27/08/2011

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

mergi mai departe

Mesaj  CB la data de Dum Sept 11, 2011 10:33 am

buna, nu am citi chiat tot tot mesajul, dar parerea mea este ca ar trebui sa mergi mai departe.
asta este o oportunitate pentru tine! esti un om bun si puternic, poti face ce este mai bun pentru tine.
gandeste-te ca oamenii nu se schimba peste noapte, defapt ei aproape ca nu se schimba niciodata daca sunt ticalosi.
o relatie e un parteneriat, iar o casatorie e un legamant ata in fata lui Dumnezeu cat si fata de voi.
uite ce! gandeste-te al intrebariele astea:
- ai vrea sa mergi mai departe cu acest om?
- ai vrea sa ai copii, sa fiti o familie stiind ca atunci cand tu vi fi insarcinata sau nu vei putea avea relatii sexuale sa stii ca el pleca la asta?
- nu crezi ca esti obisnuita ca sa fii tratata astfel?

schimba-te si o sa vezi ce viata frumoasa vei avea. el nu te merita deloc Smile
bafta !

CB

Data de înscriere : 11/09/2011

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum