help me pls

In jos

help me pls

Mesaj  lost in this wild world la data de Mar Aug 02, 2011 9:02 pm

Nu stiu ce se intampla in lume..... dar sigur a luat-o razna rau de tot. Mai rau este faptul ca desi am un "neam psiholog" imi face rau. Nu mai pot indura umilintele la care sunt supusa. Mai rau este faptul ca tind sa cred ca are nevoie de ajutor. Problema mea este ca maine o sa-mi pierd jobul din cauza acestui neam psiholog. Eu stiam ca a fi psiholog inseamna mult mai mult a face rau. Necazurile mele incep cu multa vreme in urma. In urma unei discutii purtate la o scurta cearta mi s-a reprosat de acest psiholog ca "nu merit sa traiesc pe lumea asta" parca el ar avea toate drepturile de a decide cine merita mai nou cine sa traiasca. Nu va speriati.... nu am facut nimic rau... pur si simplu probabil incomodez cu claritatea gandirii mele persoana din jur. Nu sunt criminal, nu fur ci muncesc cinstit. Problema acestui psiholog este ca s-a insurat cu o sarantoaca care mie imi ca-mi face viata amara.La nunta sarantoaca nu a primit nici un ban de la parintii ei si in plus psihologul nu se intelege bine cu soacra. Soacra ii striga lozinci , socrul la fel.... de parca eu sunt de vina penrtu asta. Mai rau este ca stau in casa cu sarantoaca. Sunt supus la manipulari mai mereu. Sarantoaca nu face curatenie, nu face mancare, dar in schimb in urma ei gasesti oale imputite de cateva zile, mizerie, haos.... Eu ma enervez si ripostez.... mai rau sunt facut retardat, nenorocit, ratat.... de parca psihologul este cineva..... Psihologul are probleme numai cu mine ci cu toata lumea. Maine imi pierd jobul ca psihologul in loc sa fie lucid, cumpatat umbla cu minciuni si denigrari totul din cauza unei fufe.....care sta in casa si eu sunt obligat sa platesc partea ei la intretinere, la curent , la gaz. Stam trei si eu plates jumate si ei jumate. Normal oameni buni nu ar fi sa platesc eu un sfert si ei trei sferturi?

lost in this wild world

Data de înscriere : 02/08/2011

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum